تبلیغات
وبلاگ علمی، آموزشی و دانلود
وبلاگ علمی، آموزشی و دانلود
.::برترین پرتال جوانان::.

رایانامه


پست الکترونیکی (Email) چیست ؟

ساده ترین و پرکاربردترین امکان اینترنت، پست الکترونیکی است که در سال 1972 به صورت تصادفی هنگامی که دو مهندس در یک شرکت کامپیوتری تصمیم گرفتند به جای ارسال فایل از طریق شبکه کامپیوتری برای هم پیغام بفرستند ابداع شد. طبق یک بررسی در سال 1998 حدود 4/3 تریلیون پیام email فقط در آمریکا ارسال شده است که طی این چند سال، به چندین برابر رسیده است.

ارسال پیام از طریق پست الکترونیکی به مراتب سریع تر و ارزانتر از پست معمولی می‌باشد. با استفاده از email می توان پیغام و فایـل های مورد نظر را در ظرف چند دقیقه به اقصی نقاط جهان ارسال کرد. یک پست الکترونیکی ظرف کمتر از یک دقیقه از تهران به لندن ارسال می شود و فقط می تواند هزینه یک تلفن داخل شهری به علاوه مبلغ ناچیـزی را داشته باشد ضمن آنکه ارسال یکباره یک نامه یا پیام برای مکانهای مختلف در سراسر جهان به آسانی امکان پذیر است.

علاوه بر این در اینترنت می توان نامه ها را به زبان فارسی برای دوستان و آشنایان فرستاد و لازم نیست زمانیکه شما نامه ای را برای کسی می فرستید، او هم در همان زمان به اینترنت وصل باشد و اصطلاحاً online باشد.

در اینترنت می توانید به سادگی و به صورت رایگان از خدمات email بهره‌ مند شـوید و آدرس خاصی برای خودتان رزرو نمایید این خدمات رایگان توسط برخی سـایت های اینترنتی مانند موارد زیر ارائه می گردد.

www.email.com

www.mail.com

www.hotmail.com

www.onebox.com

www.yahoo.com

همچنین برخی سایت های فارسی زبان نیز به ارائه email می پردازند که برخی از آنها در اینجا آورده شده اند.

www.noavar.com

www.postchi.com

www.parsmail.com

www.ariashahr.com
طبقه بندی: علمی، کامپیوتر و جهان وب، آموزشی،
برچسب ها: رایانامه چیست؟، ؟، امین عرفانی، اینترنت، ایمیل، پست الکترونیکی، راهنمای ساخت، ساختن ایمیل، اکانت، ایران، siid، email، yahoo، www.email.com، www.mail.com، www.hotmail.com، www.onebox.com، www.yahoo.com، www.noavar.com، www.postchi.com، www.parsmail.com، www.ariashahr.com، رایانامه،
ارسال در تاریخ یکشنبه 4 مهر 1389 توسط Amin Erfani

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا