تبلیغات
وبلاگ علمی، آموزشی و دانلود
وبلاگ علمی، آموزشی و دانلود
.::برترین پرتال جوانان::.

چت روم


چت کردن

گـفـتـگـوی کـامـپـیـــوتری (Chat) چـیـسـت ؟

یکی از امکانات پرطرفدار اینترنت امکان گفتگوی عمومی یا Chat است. اینترنت تسهیـلات گفتگویی زیادی دارد که عمدتاً به صورت رایگان در اختیار همگان قرار گرفته است ابتدایی ترین شکل آن به افراد اجازه می دهد تا از طریق تایپ کردن با یکدیگر در تماس باشند. هر چیزی که شما تایپ می کنید بر روی صفحه نمایش افراد دیگر و یا فرد مورد نظر شما ظاهر می شود و همچنین هر چیزی که دیگران تایپ می کنند را شما می بینید.

در این نوع گفتگو به منظور سرعت بخشیدن یه انتقال مفاهیم، فرهنگ مخفف و کوتاه نویسی خاصی در محیط گفتگو به وجود آورده است و روز به روز در حال گسترش است، همچنین شکل ها یا خندانک هایی نیز در اینگونه موارد وجود دارند که می توانند حالت چهره یا احساس و یا مطلبی را به وسیله تصاویر انتقال دهند.

در هنگام گفتگو در بیشتر مواقع می توان از حروف فارسی نیز استفاده کرد و این در شرایطی است که در حال استفاده از ویندوز فارسی یا عربی باشید.

نوع دیگری Chat وجود دارد که به Voice Chat شهرت یافته است در این نوع گفتگو می توان از صدا نیز استفاده نمود، به این معنی که با میکروفن و بلندگو و یا هـدفـون می‌شود با یک یا چند نفر صحبت و مکالمه نمود و در عین حال حاضر گفتگوی صوتی در اینترنت رونق فراوانی یافته است.

اخیراً نوع دیگری از گفتگو نیز رواج یافته است که علاوه بر تایپ مطالب می توانید شکل یا علامتی را برای خود انتخاب کنید تا دیگران شما را با همان شکل ببینند و در صورت نیاز آن شکل را در صفحه به حرکت در آورید به این نوع گفتگو، Graphic Chat یا گفتگوی تصویری نیز می گویند.

برخی از سایت ها و آدرس هایی که امکان گفتگو را به طور رایگان در اختیار افراد قرار میدهند عبارتند از :

www.ICQ.com

www.CNN.com

www.YAHOO.com

www.AOL.com

www.MSN.com

و برخی سایت های ایرانی ارائه کننده این خدمات عبارتند از :

www.accir.com

www.iranclick.com

www.persepolis.com

 

 
طبقه بندی: آموزشی، کامپیوتر و جهان وب، طنز و سرگرمی، علمی،
برچسب ها: chat rooms، chat room، chat، room، siid، s، امین عرفانی، چت، چت روم، چت روم ها، اتاق چت، اتاق گفتگو، صحبت کردن، 6303، ایران، مسابقه، کارت شارژ رایگان، ایرانسل، شارژرایگان، شارژ، شارژ ایرانسل، چت چیست؟،
ارسال در تاریخ سه شنبه 30 شهریور 1389 توسط Amin Erfani

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا