تبلیغات
وبلاگ علمی، آموزشی و دانلود
وبلاگ علمی، آموزشی و دانلود
.::برترین پرتال جوانان::.
خسوف و کسوف


(خسوف و کسوف)

هنگامی که زمین، ماه و خورشید در فضا بر یک خط راست قرار می گیرند، کسوف یا خسوف رخ می دهد. اگر ماه بین زمین و خورشید قرار گیرد کسوف (خورشید گرفتگی) و اگر زمین بین ماه و خورشید قرار گیرد خسوف (ماه گرفتگی) رخ می دهد.

ماه در هر ماه یکبار زمین را دور می زند، اما فقط سالی یک یا دوبار درست در مسیر خورشید قرار می گیرد. در چنین مواقعی، فقط از مکان هایی در امتداد نواری باریک و طولانی به پهنای چند کیلومتر می توان کسوف را مشاهده کرد. درمکان های دیگر کسوف به صورت ناقص رخ می دهد.

خورشید از ماه بسیار بزرگتر است، اما بسیار دورتر از آن هم هست. به طور اتفاقی، ماه و خورشید در آسمان تقریبا به یک اندازه دیده می شوند، بنابراین گاهی ماه روی خورشید را بطور کامل می پوشاند و به مدت چند دقیقه کسوف کامل پدید می آید. هنگامی که چنین اتفاقی رخ می دهد، آسمان تاریک می شود و تاج خورشید، که هاله ای درخشان از گاز است، در اطراف قرص سیاه ماه دیده می شود. کسوف جزئی هنگامی رخ می دهد که ماه فقط بخشی از خورشید را می پوشاند و این نوع کسوف، بسیار بیشتر از کسوف کامل رخ می دهد. خسوف (ماه گرفتگی) کاملا متفاوتاست. دیدن آن بسیار ساده تر است زیرا از تمام مکان های که ماه در آن ها طلوع کرده باشد دیده می شود و عبور ماه از میان سایه زمین چندین ساعت طول می کشد. در خسوف، ماه کمی تیره تر و سرخ تر می شود، اما کاملا ناپدید نمی شود.
طبقه بندی: مذهبی، علمی،
برچسب ها: خسوف و کسوف، ماه گرفتگی، خورشید گرفتگی، ما، ماه، خورشید، ماه و خورشید، امین عرفانی، siid، آسمان، غروب، دلیل خسوف، دلیل کسوف، ایران، iran، ستارگان، ستاره، ستاره ها، شارژ رایگان ایرانسل، ایرانسل، همراه اول، شارژ رایگان همراه اول، اینترنت، اینترنت رایگان، شارژ،
ارسال در تاریخ یکشنبه 28 شهریور 1389 توسط Amin Erfani

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا