تبلیغات
وبلاگ علمی، آموزشی و دانلود
وبلاگ علمی، آموزشی و دانلود
.::برترین پرتال جوانان::.

از زمان‌های بسیار دور گفته می‌شد اهرام مصر حاوی اسرار بزرگی است ولی تا این اواخر كسی از آنها اطلاعی نداشت و فقط به تازگی و آن هم به‌طور محدود به آن دست یافته‌اند.
بزرگترین هرم مصر «ساكاره» نام دارد كه کهن‌ترین بنای سنگی جهان محسوب می‌شود. این بنا در سال 3600 قبل از میلاد ساخته شده است. شایان ذكر است كه در سمت غرب رود نیل بیش از 80 هرم كشف شده است.
هرم «خئوپس» کهن‌ترین بنای عظیمی است كه به‌دست انسان بنا شده است و تا امروز باقیمانده است. این هرم در كنار پیكره «ابوالهول» در منطقه جیزه در 16 كیلومتری غرب قاهره در مصر قرار دارد. وسعت كل محل 216 كیلومتر مربع و سطح زیر بنای آن معادل 500 هزار متر مربع است. سطح زیر بنای هرم با دقتی باور نكردنی مسطح شده است، به طوری كه اختلاف سطح آن در سرتاسر زیر بنا از چند میلیمتر تجاوز نمی‌كند! بعضی نیز علت این اختلاف جزئی را ناشی از زمین لرزه‌ها و آتشفشان‌ها و حركات زمین می‌دانند.
در ساختمان این هرم دو میلیون و 600 هزار قطعه سنگ ساختمانی از جنس گرانیت و مرمر به وزن دو تا 70 تن به كار رفته است. این سنگ‌ها با دقت فوق‌العاده زیادی روی هم چیده شده و بنایی به ارتفاع 140 متر را تشكیل داده‌اند.
محققانی كه در مورد اهرام مصر تحقیق می‌كنند، مشاهده كرده‌اند كه مواد غذایی فاسد شدنی از قبیل گوشت، شیر و تخم‌مرغ در داخل اهرام مصر ماه‌ها و حتی گاهاً سال‌ها بدون هیچگونه فساد باقی می‌ماند.
نصف‌النهار «هرم خئوپس» یعنی خطی كه از شمال می‌آید و از هرم می‌گذرد و به جنوب ختم می‌شود بهترین نصف‌النهار كره‌زمین می‌باشد، زیرا مقدار زیادی از این نصف‌النهار در خشكی واقع شده است. اگر ما منطقه سكونت نوع بشر را در كره‌زمین به دو قسمت تقسیم كنیم می‌بینیم كه نصف‌النهار مزبور از وسط آن دو قسمت می‌گذرد و هرگاه ارتفاع این هرم را ضربدر رقم یك میلیون كنیم به طرزی عجیب و دقیق فاصله كره‌زمین تا خورشید به‌دست می‌آید.
هنگامی كه هرم «خئوپس» را می‌ساختند، مدخل هرم، مقابل ستاره قطبی بوده ولی اكنون شش هزار سال تغییر كرده، اما بعد از 19 هزار سال باز هم ستاره قطبی مقابل مدخل هرم قرار خواهد گرفت. زیرا در هر 25796 سال، ستاره قطبی به جای اول برمی‌گردد.طبقه بندی: علمی، طنز و سرگرمی،
برچسب ها: اسرار اهرام مصر، اهرام، مصر، اسرار، اسرار اهرام، اسرار مصر، زمین، هرم، خورشید، خئوپس، ستاره، ستاره قطبی، ابوالهول، 360، 80،
ارسال در تاریخ شنبه 25 تیر 1390 توسط Amin Erfani

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا