تبلیغات
وبلاگ علمی، آموزشی و دانلود
وبلاگ علمی، آموزشی و دانلود
.::برترین پرتال جوانان::.

اسكندر مقدونی در 33 سالگی درگذشت. روزی كه این جهان را ترك می ‌كرد، خواست یك روز دیگر هم زنده بماند، فقط یك روز تا بتواند مادرش را ببیند. همان 24 ساعت فاصله ‌ای كه باید طی می‌كرد تا به پایتختش برسد!

alexander the great

اسكندر از راه «هند» به «یونان» برمی‌گشت و به مادرش قول داده بود وقتی كه تمام دنیا را به تصرف خود درآورد بازخواهد گشت و تمام دنیا را یكپارچه به او هدیه خواهد كرد. بنابراین اسكندر از پزشكان خواست تا 24 ساعت مهلت برای او فراهم كنند و مرگش را به تعویق اندازند.

پزشكان پاسخ دادند كه كاری از دستشان برنمی‌آید و او بیش از چند دقیقه قادر به ادامه زندگی نخواهد بود. اسكندر گفت: من حاضرم نیمی از تمام پادشاهی خود را یعنی نیمی از دنیا را در ازای 24 ساعت بدهم. پزشكان گفتند: اگر همه دنیا را هم كه از آن شماست بدهید، ما نمی‌توانیم كاری برای نجات شما انجام دهیم. این امری غیر‌ممكن است. آن لحظه بود كه اسكندر بیهوده بودن تمام كوشش‌هایش را به ‌طور عمیق درك كرد.او با تمام دارایی‌هایش كه كل دنیا بود، نتوانست حتی 24 ساعت را بخرد. 33 سال از عمرش را به هدر داده بود برای تصاحب چیزی كه با آن حتی قادر به خرید 24 ساعت هم نبود.
برچسب ها: alexander the great، alexander، اسکندر، اسکندر کبیر، اسکندر مقدونی، تخت جمشید، 24، پزشکان،
ارسال در تاریخ یکشنبه 5 تیر 1390 توسط Amin Erfani

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا