تبلیغات
وبلاگ علمی، آموزشی و دانلود
وبلاگ علمی، آموزشی و دانلود
.::برترین پرتال جوانان::.

قدرت‌های باور نکردنی ذهن بشر به‌ طرق مختلفی تجلی می‌یابد. برای مثال برخی قادرند افکار دیگران را دریابند. برخی می ‌توانند از مغز خود به عنوان یک ماشین حساب استفاده کنند. در حالی که دانشمندان قادر به توصیه ‌ی آن نیستند و آن را تنها به پرورش توانایی برای استفاده از ضمیر نا خودآگاه و انجام عملیات سرگرم کننده حافظه نسبت می‌دهند.

شاید مشهورترین انسانی که دارای چنین قدرت ‌شگفت‌ آوری است «رای ایلایجه» از اهالی لیتوانی است. او در طول زندگی‌ اش بیش از 2000 کتاب را تنها برای یک بار خوانده و به خاطر سپرده بود. به‌ طوری که قادر بود مطالب هر صفحه و هر بخش از هر یک از کتاب ‌ها را دقیقاً بازگو کند.

لئون گامبتا، سیاستمدار فرانسوی نیز دست کمی از ایلایجه نداشت. او قادر بود هزاران صفحه از آثار ویکتور‌هوگو را از اول تا آخر و بالعکس کلمه به کلمه بازگو کند.

کسانی که از توانایی انجام عملیات حیرت‌ آور ریاضی برخوردارند اصطلاحاً ماشین حساب نامیده می‌شوند. یکی از این افراد مردی بود به نام «زیرا کالبرن». دانشمندان وی را در 8 سالگی مورد آزمایش‌های بسیار قرار دادند که بیش از بیش آن‌ها را متحیر کرد. به این دلیل که کالبرن حتی از قواعد ساده ریاضی هم بی ‌خبر بود. او به طرز شگفت ‌آوری می‌ توانست هم زمان که در حال استخراج ریشه سوم عدد 268336125 بود در همان زمان حاصل عدد 8 به توان 16 را نیز پیدا کند!

در ضمن آزمایشات در لندن از وی خواسته شد تا روش خود را در مورد ضرب عدد 21735 در 534 توضیح دهد. او به سرعت پاسخ داد من فقط عدد 65205 را در 181 ضرب کردم.

اعمال حیرت انگیز این افراد نشان می دهد، مغز انسان سرزمینی اعجاب انگیز با قابلیت‌های باور نکردنی است که ما از درک ساختمان و عملکرد پیچیده آن عاجزهستیم.
برچسب ها: شگفتی ‌های ذهن، siid، ذهن، شگفت، مغز، انسان، آدم، ضرب، عملیات، 8، 16، ریاضی، ساختمان، درک، رای ایلایجه، لئون گامبتا،
ارسال در تاریخ دوشنبه 30 خرداد 1390 توسط Amin Erfani

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا